Все, що потрібно знати про класичне Мартіні
Класичний сухий Мартіні на джині – це дійсно легендарний коктейль, і кожен бармен, що поважає себе, має вміти його готувати. Авторство коктейлю не вдалося встановити досі. За однією з версій, перший Мартіні змішав золотошукач під час Золотої лихоманки у 1849 році, за іншою – це зробив невідомий бармен в одному з барів Нью-Йорка 50 років пізніше. Однак все це не так й важливо: цьому напою не потрібна ладна історія, адже він й так чудовий у своїй простоті та досконалості.
Рецепт коктейлю Мартіні максимально простий – це джин та сухий вермут, змішані у пропорції 5:1. З іншого боку, у кожного поціновувача коктейлів є особисті вподобання, що можуть відображатись у зміні пропорції джину та вермуту, додаванні біттера, у виборі прикраси для коктейлю або навіть у заміні джину горілкою. Мартіні чудовий тим, що не існує однієї канонічної, єдино вірної версії, і кожен зможе знайти для себе ідеальний рецепт.
Коли ми говоримо про Мартіні, ми маємо на увазі його класичну версію – сухий Мартіні (тобто той, який робиться з невеликої кількості сухого вермуту та джину). Для Мартіні підійде будь-який лондонський сухий джин, але кількість вермуту, що додається, може бути змінена за смаком, залежно від конкретної марки базового алкоголю. Ідеальний вермут для Мартіні – це білий сухий вермут із Франції, відмінно підійдуть такі бренди, як Dolin, Noilly Prat, Routin. За деякими рецептами додається один деш – обов’язково спробуйте і таку варіацію Мартіні. Традиційно коктейль прикрашається однією або трьома оливками, або цедрою лимона.
Martini
Equipment
- Змішувальна склянка
- Барна ложка
- Джигер
- Стрейнер (Джулеп)
Ingredients
Складові Коктейлю
- 75 мл лондонського сухого джина
- 15 мл сухого вермута
- 1 дэш апельсинового біттера (за бажанням)
Оздоблення
- 1 или 3 оливки/1 цедра лимона
Instructions
- Додаємо усі інгредієнти до змішувальної склянки з льодом та добре змішуємо протягом 25-30 секунд.
- Проціджуємо коктейль за допомогою стрейнеру в охолоджений коктейльний келих (те ж сам ще келих Мартіні).
- Оздоблюємо коктейль однією або трьома оливками, або цедрою лимона.
Nutrition
Джеймс Бонд і Мартіні
Таємний агент 007 Джеймс Бонд у декількох фільмах серії сказав фразу, яка увійшла до історії. Вона була пов’язана саме з Мартіні і звучала наступним чином: «Збовтати, але не змішувати». Агент 007 мав на увазі спосіб приготування напою у шейкері. Традиційно всі коктейлі, що містять вермут або вино, готуються у змішувальному келиху для збереження гарного кольору коктейлю та кращого розведення напою водою. Як бачимо, це йде всупеереч всіх правил барної справи, але є безліч шанувальників цього методу приготування. То чому б вам не скуштувати й цю цікаву альтернативу?
Поради щодо приготування коктейлю Мартіні вдома
Секрет ідеального Мартіні у високоякісних інгредієнтах, а саме джині «з верхньої полиці магазину» та гарному вермуті. Коктейль складається всього з 2 компонентів, тому ви буквально відчуєте на смак своє бажання заощадити, паралельно зіпсувавши при цьому коктейль. Якщо говорити про конкретні марки джину, то я точно можу радити Hendrick’s, Botanist або Tanqueray No. Ten. Також у планах на найближче майбутнє – спробувати Мартіні на німецькому джині Monkey 47 з 47 травами у складі (Update: спробував – відмінно). Що ж до вермуту, то дуже раджу французький вермут Dolin Dry. Як варіант, можете спробувати свіжий і фруктовий аперитив Lillet Blan.
Кожен джин має свій власний смак і, можливо, вам доведеться змінювати кількість вермуту, що додається, або ж замінити оливку на цедру лимона в оздобленні. Стартова пропорція – 5 порцій джину на 1 порцію вермуту. Не найкритичніша порада, однак спробуйте протестувати рецепт та зробити один тестовий коктейль з нової пляшки джину для себе перед візитом гостей або до початку вашої коктейльної вечірки. Це дозволить вам подарувати незабутні відчуття собі та друзям вже з першого раунду коктейлів.
Якщо ви використовуєте оливки у якості оздоблення – беріть одну або три. Чітна кількість, згідно з барменськими повір’ями, приносить нещастя та й виглядає не так класно у вже готовому коктейлі.
Якщо ви обрали оливку з начинкою (перець, часник, анчоус або щось інше) – обмежтеся однією. Це надасть коктейлю цікавих ноток, але не переб’є його смак.
Альтернативні рецепти
- 50-50 Мартіні. Використовуйте однакову кількість джину та вермуту (пропорція 1 до 1). Ідеально підійде тим, кому подобається смак вермуту.
- Ідеальний Мартіні. Використовуйте рівні частини солодкого та сухого вермутів під час приготування коктейлю. На 10 частин джину (наприклад 30 мл або 1 унція) використовується по одній частині сухого та солодкого вермутів (3 мл або трохи більше половини барної ложки).
- Мартіні з Горілкою. Просто замініть джин горілкою і використовуйте цедру лимона як прикрасу.
- Веспер Мартіні. Улюблений напій Джеймса Бонда! Змішайте 90 мл джину, 30 мл горілки та 15 мл аперитиву Лілле Блан (підійде і просто сухий вермут). Прикрасьте лимонною цедрою.
- Гібсон. Це класичний сухий Мартіні, але у якості прикраси використовується коктейльний маринований часник.
- Брудний Мартіні. Додайте до готового коктейлю трохи соку з банки з оливками, це зробить його більш пікантним.
Міцність коктейлю Мартіні
Зазвичай міцність базового інгредієнта коктейлю – джина, варіюється від 40 до 47-48 градусів. При використанні 46-градусного джину Botanist та вермуту Dolin Dry (17,5%) міцність коктейлю на виході становитиме 41 градус.