Mojito

Мохіто: свіжий, тропічний, кубинський

Рецепт коктейлю Мохіто

Складно знайти бар, у якому не знають рецепт Мохіто, адже він – один із наймодніших тропічних коктейлів, про який чула навіть ваша бабуся. Це не просто коктейль, а справжній символ поп-культури, адже сьогодні багато компаній та торгових марок експлуатують його назву в найнесподіваніших продуктах, починаючи від смаків випічки чи жуйки та закінчуючи косметичним ароматами та засобами для догляду.

Мохіто асоціюється насамперед із спекотним літнім днем, відпочинком на морському узбережжі, шумом хвиль та гарячими кубинськими ритмами. Але це не означає, що пити його можна тільки в теплу пору року. Мохіто – чудовий спосіб абстрагуватися від зимової сірості та за допомогою смакових асоціацій перенестись у спекотну літню безтурботність.

Мохіто входить до списку International Bartenders Association (Міжнародної Асоціації Барменів) і посідає почесне місце в категорії «сучасна класика» у якостілонг дрінку.

Історія Мохіто

Існує дві основні версії походження коктейлю. За однією з версій, основу Мохіто винайшли пірати Карибського моря Річарда Дрейка. Вони додавали до рому м’яту і лайм, щоб пом’якшити смак не найякіснішого алкоголю, а також використовували такий «коктейль» у медичних цілях. Цей мікс головорізи назвали El Draque на честь свого ватажка.

Також існує версія, що Мохіто був винайдений американцями за часів сухого закону. Зголоднілі з міцних напоїв янкі приїжджали на Кубу в пошуках дешевої випивки, якої на Острові Свободи було хоч греблю гати. Щоправда, звичного для американців віскі тут не було, проте рому – хоч греблю гати. У результаті переселенцям довелося адаптувати свій улюблений коктейль – М’ятний Джулеп, замінивши бурбон ромом.

Особливої популярності Мохіто набув у 1942 році після відкриття сімейством Мартінес у Гавані бару La Bodeguita del Medio, який став легендарним і існує донині. Власники бару зробили коктейль на основі рому, лайма та м’яти своїм напоєм-візитівкою. Саме тут народилася знаменита назва Mojito: адаптована від іспанського mojadito – «трохи волога».

У багатьох джерелах зазначено, що Мохіто – був другим після Дайкірі улюбленим коктейлем Хемінгуея, Але так говорять практично про всі кубинські коктейлі, адже Ернест був завжди не проти випити: чого ще можна очікувати від автора знаменитої фрази: «пиши п’яним, редагуй тверезим».

Розбір характеру та смаку

До складу Мохіто входить 5 інгредієнтів: лайм, м’ята, ром, цукор і клаб сода (газована вода), в результаті виходить освіжаючий, кисло-солодкий, в міру міцний напій без виразних алкогольних ноток, – що може ввести в оману і зіграти злий жарт з недосвідченим дегустатором. Цитрусову свіжість доповнює м’ятний холодок. Лайм і м’ята згладжують солодкуватий смак білого рому, а цукор зрівнює всі інгредієнти в ідеальній композиції.

Коктейль Мохіто
5 from 3 votes

Mojito

Мохіто – це традиційний Кубинський коктейль, який подається у келиху Хайбол. Коктейль традиційно складається з 5 складових: білий ром, цукор (або простий сироп), сік лайма, м'ята та содова.
Prep Time5 minutes
Total Time5 minutes
Страва: Рецепти коктейлів
Cuisine: Коктейлі на Ромі
Ключове слово: Білий Ром, Клаб Сода, М’ята, Простий Сироп, Сік Лайму
Servings: 1 порція
Calories: 170kcal

Equipment

  • Хайбол
  • Джигер
  • Барна ложка
  • Мадлер

Ingredients

Складові Коктейлю

  • 60 мл світлого рому
  • 25 мл свіжовичавленого соку лайма
  • 15 мл простого сиропу
  • 6 листочків м'яти
  • Клаб сода, до країв

Прикраса

  • 1 скибка лайму
  • 1 листочок м'яти

Instructions

  • Додаємо листя м'яти до Хайболу і ніжно давимо їх мадлером, намагаючись не пошкодити текстуру.
  • Додаємо сік лайма та простий сироп. Ще раз ніжно давимо вміст келиху мадлером. У якості альтернативи замість соку можна використати 2-3 чверті невеликого лайма.
  • Наповнюємо келих льодом практично до самого краю.
  • Наливаємо зверху світлий ром і трохи змішуємо барною ложкою
  • Заливаємо наш Хайбол клаб содою (содовою) до самого верху. Додаємо прикрасу у вигляді скибки лайма та листочка м'яти. Рекомендується подавати коктейль із трубочкою

Nutrition

Calories: 170kcal

Поради щодо приготування та підбору інгредієнтів

Як і багато класичних коктейлів – Мохіто простий у приготуванні і легко вийде у міксолога-початківця, та може стати вашим першим приготованим коктейлем. Але для найкращого результату важливо запам’ятати кілька правил про те, як зробити Мохіто вдома якісно й не зіпсувати смак.

Давимо м'яту та лайм мадлером
  • Оскільки ром – єдиний алкоголь у цьому міксі, економити на ньому не варто. У класичному рецепті Мохіто використовується білий ром, і я раджу вибрати преміальні напої Angostura Reserva, Diplomatico Planas або міцний оверпруф Wray & Nephew. Також ви можете поекспериментувати і замість білого використовувати темний витриманий ром, він додасть глибину і насиченість коктейлю. Але в жодному разі не варто брати пряний ром (spicy rum) – він переб’є смакові відтінки м’яти та лайма.
  • Обирайте лише якісні свіжі лайми та вичавлюйте сік безпосередньо при змішуванні коктейлю. Чверть лайма після вичавлювання можете кинути безпосередньо у склянку з коктейлем як прикрасу.
  • Те саме стосується м’яти – вона має бути свіжою та ароматною. Під час приготування не рвіть листочки м’яти – її потрібно м’яко і делікатно стовкти у склянці.
  • Існують два варіанти приготування: з додаванням цукру чи простого сиропу. Я віддаю перевагу простому сиропу, але, якщо ви оберете кубики очеретяного цукру – їх потрібно буде стовкти разом з м’ятою і лаймами на самому початку змішування.
  • При виборі келиха краще за все віддати перевагу формату Хайбол, але якщо такого немає під рукою, також можете використовувати Коллінз або іншу високу склянку 0,3 – 0,5 мл (наприклад, склянку з Ікеї).
Приготування коктейлю Мохіто

Далі необхідно стовкти інгредієнти мадлером, додати лаймовий фреш і ром, заповнити келих льодом і залити до країв клаб содою. Найкраще використовувати club soda: звичайна мінеральна вода в кращому разі «звучатиме» нейтрально, а в гіршому зіпсує та переб’є тонкий смак інгредієнтів.

Альтернативні рецепти

Класичний рецепт Мохіто відмінно поєднується з солодкими та кислими фруктами та ягодами, тому існує безліч смакових варіацій, такі як малиновий, гранатовий, полуничний мохіто, яблучний, персиковий і навіть мохіто з аґрусу – у кожному з них замість класичного простого сиропу використовується сироп з одним із перерахованих вище смаків, а також свіжі фрукти та ягоди як доповнення та/або прикраси напою.

Особливою популярністю в літній період користується кавуновий Мохіто – подрібнена м’якоть кавуна відмінно доповнює та підкреслює свіжість напою.

Ще один варіант – «Королівський Mohito», в якому на додаток до рому замість содової використовується Просекко. Такий мікс подається у винному келиху.

Якщо ви обрали для приготування темний ром, то запам’ятайте, ви приготували так званий «брудний Мохіто».

Також через брак рому багато хто готує мохіто з горілкою в тих самих пропорціях, що і в класичному рецепті. У такому разі клаб соду можна замінити біттер тоніком, щоб трохи пом’якшити різкий смак горілки.

Для тих, хто з тих чи інших причин не може дозволити собі вживання алкоголю – безалкогольний Мохіто стане ідеальною альтернативою. В даному випадку приготування коктейлю нічим не відрізняється від класичного варіанту, за винятком того, що ром в нього не додається. Такий коктейль припаде до смаку навіть дитині.

Міцність коктейлю Мохіто

Зазвичай міцність базового інгредієнта коктейлю – рому, варіюється від 37,5 до 63 градусів. Наприклад, при використанні рому Angostura Reserva (37,5%) міцність коктейлю на виході становитиме близько 16-18 градусів.