Old Fashioned

Old Fashioned – найпопулярніший класичний коктейль у світі

Рецепт коктейлю Олд Фешнд

Рецепт коктейлю Old Fashioned (Олд Фешн) дуже простий і залишається незмінним з середини XIX сторіччя. За версією інтернет видання Business Insider, це коктейль, що найбільш замовляється по всьому світу навіть майже через 200 років з моменту створення. Склад коктейлю Old Fashioned повністю відповідає класичному визначенню коктейлю: це базовий алкоголь, цукор та біттери.

Смак Old Fashioned багато в чому формується за рахунок віскі, а додавання невеликої кількості цукру розкриває його аромат. Біттер відкриває додаткові грані алкоголю-основи. Традиційно в Олд Фешні використовувався житній віскі, але останнім часом його активно витісняє бурбон. Моя порада – спробуйте обидва варіанти та оберіть свій улюблений. Більше того, Old Fashioned, зроблений на бурбоні Four Roses, відрізнятиметься від коктейлю, зробленого на Maker’s Mark, що додає ще більше простору для експериментів.

Цукор або простий сироп

Важлива різниця — використовувати цукор, розмочений в біттері, або простий сироп (цукор, розчинений у воді у пропорції 1:1 чи 2:1). Другий варіант суттєво економить час приготування Олд Фешна і краще (на мою думку) поєднується з алкоголем та бітером. Ось тому він є моїм фаворитом. А ось шматочок цукру додасть коктейлю характерної для його класичної версії текстури. Також під час використання цільного шматка цукру можна додати скибочку апельсина, що зробить смак коктейлю більш цитрусовим та свіжим.

Приготування коктейлю Old Fashioned

Обов’язково спробуйте обидві основні версії коктейлю та оберіть особистого переможця.

Коктейль Олд Фешн
5 from 4 votes

Old Fashioned

Коктейль Old Fashioned (Олд Фешн) – класичний рецепт, альтернативні варіанти, рекомендації щодо підбору інгредієнтів.
Prep Time5 minutes
Total Time5 minutes
Страва: Рецепти коктейлів
Cuisine: Коктейлі на Вискі
Ключове слово: Бітер Ангостура, Бурбон, Житній Віскі, Простий Сироп
Servings: 1 порція
Calories: 150kcal

Equipment

 • Джигер
 • Барна ложка
 • Мадлер

Ingredients

Складові коктейлю

 • 60 мл бурбону або житнього віскі
 • 1 барна ложка простого сиропу
 • 3 деші бітера Angostura

Оздоблення

 • 1 цедра апельсина
 • 1 коктейльна вишня

Instructions

 • Додаємо бурбон або житній віскі, простий сироп та Ангостуру до келиху (олд фешн чи рокс).
 • Додаємо великий куб льоду (також підійде кілька великих шматків), згодом добре перемішуємо інгредієнти барною ложкою.
 • Цедру апельсина вичавлюємо в склянку (щоб олія цедри потрапила в коктейль), після чого змащуємо нею обідок склянки.
 • Прикрашаємо коктейль свіжою апельсиновою цедрою (підійде і та яку ви вже використовували) та/або коктейльну вишню.

Nutrition

Calories: 150kcal

Альтернативні рецепти коктейлю Old Fashioned

 1. Класичний Old Fashioned із використанням цукру. У келих кидаємо кубик коричневого тростинного цукру, додаємо зверху 2 деша Ангостури і товчемо все мадлером (це можна зробити барною ложкою). Якщо немає коричневого, підійде звичайний білий цукор. Далі кидаємо великий куб льоду, наливаємо зверху 2 унції (60 мл) віскі та добре змішуємо. Прикрашаємо як на фото.
 2. На етапі розтоплення цукру додаємо одну барну ложку газованої мінеральної води, щоб легше та швидше розчинити цукор та знизити загальний градус коктейлю. Однак я не рекомендую робити цю версію коктейлю, не скуштувавши оригінальний олд фешн і не визначивши для себе «еталон».
 3. Замінивши воду з попереднього рецепта на скибочку апельсина, на виході отримаємо більш цитрусову та свіжу версію. Вона чудово підійде для тих, хто вважає оригінальний олд фешн занадто міцним. Скибочку після приготування можна залишити у бокалі, а можна забрати.
 4. Експерименти з бітерами: 2 деша Ангостури та 1 деш Peychaud’s (читається Пейшо). Або ж по одному дешу Ангостури, Пейшо та Оранж біттера – і коктейль вийде найопельсиновішим і найсвіжішим із варіацій.

Поради щодо підбору інгредієнтів

 • Зз моїм досвідом, коктейль з тростинним цукром виходить смачнішим.
 • Апельсин для цедри потрібно брати максимально свіжий: він не повинен бути надто м’яким чи твердим.
 • Ці житні віскі точно не зіпсують ваш old fashioned – Woodford Reserve Rye або Bulleit Rye. Найкращий варіант – віскі Rittenhouse.
 • Вибір бурбонів набагато ширший, і тут є тільки одна порада: не беріть найдешевший. Коктейль Олд Фешн – це на 95% віскі тож його смак сильно залежатиме від основи. Щиро рекомендую щось накшталт Woodford Reserve, Maker’s Mark або Four Roses (але не базовий).
 • Альтернативи біттеру Angostura в класичному рецепті немає, так що раджу запастися пляшечкою, тим більше, що він додається до багатьох класичних коктейлів.

Міцність коктейлю Old Fashioned

Якщо ви вирішили зробити Олд Фешн на житньому віскі Bulleit Rye з міцністю 45%, то ваш коктейль міститиме 42,3% спирту. Ту ж міцність коктейлю можна отримати, використовуючи 45-градусний бурбон Maker’s Mark.