Sidecar

Рецепт класичного французького коктейлю Sidecar

Рецепт коктейлю Сайдкар

Коктейль Sidecar (Сайдкар) займає своє почесне місце у списку загальноприйнятих коктейлів Міжнародної асоціації барменів у розділі “Незабутні коктейлі”. Коктейль відноситься до сімейства Новоорлеанських Сауерів (базовий алкоголь, цитрусовий сік, лікер) поряд з такими «хітами», як Маргарита, Космополітен та Камікадзе.

Думки щодо авторства та місця винайдення коктейлю розходяться. Найбільш популярна історія створення коктейлю Маргарита, описана в «Мистецтві змішування напоїв» Девіда Ембері, говорить, що коктейль був винайдений його другом у паризькому бістро під час Першої світової війни. Він їздив до свого улюбленого бару на мотоциклі з візком. У цьому ж візку його п’яним відвозили додому щовечора, що й дало назву коктейлю (з англійської sidecar – візок мотоцикла).

Іншим можливим автором коктейлю є Френк Мейєр, який працював у «Рітц Готелі» у Парижі. Однак, як зазначив Гаррі Рейган у своїй книзі «Радість міксології», цю версію пізніше заперечив чоловік на ім’я Бертін, який влаштувався на роботу в бар після Мейєра.

Остання версія свідчить, що вперше коктейль був змішаний у Лондоні в барі під назвою “Бакс Клаб”. Згідно з нею, автор коктейлю – Пет МакГеррі, найкращій бармен тих років. До речі, у цьому ж барі винайшли ще один класичний коктейль – Френч 75.

Склад та профіль коктейлю

Склад та профіль коктейлю

І все-таки що ж робить коктейль популярним навіть майже через 100 років? Фортеця базового алкоголю у ньому компенсується кислотою лимонного соку та солодощами лікеру. І це поєднання настільки виграшне, що сподобається всім, незалежно від ступеня захопленості коктейлями та міксологією. Я рекомендую використовувати оригінальний французький коньяк чи арманьяк.

Фотографія Коктейлю Sidecar
5 from 6 votes

Sidecar

Коктейль Sidecar (Сайдкар) – це класичний коктейль, що має відношення до Новоорлеанських Сауерів. До його складу входять коньяк, лимонний сік та лікер Куантро.
Prep Time7 minutes
Total Time7 minutes
Страва: Рецепти коктейлів
Cuisine: Коктейлі на Коньяку
Ключове слово: Коньяк, Куантро, Лимонний сік
Servings: 1 порція
Calories: 252kcal

Equipment

 • Шейкер
 • Хавторн Стрейнер
 • Файн-Стрейнер
 • Джигер
 • Сквізер для цитрусових

Ingredients

Склад

 • 60 мл коньяку
 • 25 мл свіжовичавленого лимонного соку
 • 30 мл лікеру Куантро

Оздоблення

 • цукровий обідок
 • 1 цедра лимону чи апельсину

Instructions

 • Підготовлюємо келих купе. Спершу охолоджуємо його задопомогою кубиків льоду. Далі робимо цукровий обідок.
 • Додаємо усі інгредієнти до шейкеру і змішуємо до повного охолодження.
 • Прожимаємо вміст шейкера до келиху купе, використовуючи два стрейнери (хавторн і файн-стрейнер).
 • Оздоблюємо коктейль цедрою лимона чи апельсина.

Nutrition

Calories: 252kcal

Поради щодо приготування коктейлю

Якість складових коктейлю на 90% визначає, чи буде він вдалим. Тому тут важливі вийнятково якісний і недешевий коньяк, тільки свіжий лимонний сік (лимони не повинні бути місячної давності), і виключно оригінальний Куантро (втім, підійде й інший якісний лікер тріпл-сек або сухий Кюрасао).

Обов’язково скуштуйте різноманітні пропорції інгредієнтів. Запам’ятайте: кожен коньяк має свій унікальний смак і текстуру і може «вимагати» трохи більшої кислої чи солодкої частини, ніж зазначено у рецепті. Ідеальна стартова пропорція – 2:1:0,75 (коньяк-куантро-лимонний сік).

Окремо варто відзначити оздоблення коктейлю. Задля правильного цукрового обідка потрібно змастити краї охолодженого келиха лимонним соком. Візьміть скибку лимона, надріжте і поступово проведіть нею по колу келиха. Далі насипте цукор у невелику пласку ємність і занурте келих під кутом 45 градусів. Почніть поволі обертати келих навколо своєї осі так, щоб цукор залишався тільки на зовнішній частині і не потрапляв усередину. У вже змішаний коктейль можна додавати цедру лимона або апельсина, що додасть цитрусових ноток, але в класичному рецепті це не згадується.

Цукровий обідок для келиха купе

Який коньяк обрати для Сайдкара?

Я раджу починати з коньяку – швидше за все вам настільки сподобається Сайдкар на ньому, що на цьому ваші експерименти з іншими видами бренді закінчаться. У якості альтернативи можете використовувати арманьяк. Я раджу купувати коньяк середньої та вищої цінової категорії, рівня VS+. Можете сміливо обирати продукцію всесвітньо відомих брендів, таких як Ремі Мартін, Курвуазьє або Хеннессі. Це, напевно, зробить ваш Sidecar дорожчим, але різниця у смаку буде величезною. Мій лідер у співвідношенні ціна-якість – Pierre Ferrand 1840.

Міцність коктейлю Сайдкар

Буквально усі коньяки та арманьяки мають базову міцність в 40 градусів, тому ваш Сайдкар завжди буде однаковим за відсотком вмісту алкоголю і він становитиме приблизно 31 градусів.